Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dofinansowanie do wymiany źródeł ogrzewania

Data publikacji: 2022-04-06, Data modyfikacji: 2022-04-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Dofinansowanie do wymiany źródeł ogrzewania

Urząd Miasta Sokołów Podlaski informuje, że od dnia 4 maja 2022 r., na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim Nr XXI/137/2021 z dnia 30 czerwca 2021 r. w sprawie zasad udzielania dotacji na realizację zadań z zakresu ochrony powietrza polegających na wymianie i likwidacji starych, nieekologicznych źródeł ciepła na terenie Miasta Sokołów Podlaski, przyjmowane będą od mieszkańców miasta wnioski o dofinansowanie do wymiany źródeł ogrzewania.

Z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Finansowe wsparcie, w wysokości 2.000 zł może być wykorzystane na podłączenie do miejskiej sieci cieplnej, instalacje ogrzewania gazowego, ogrzewanie olejowe, elektryczne oraz pompy ciepła a także zakup i montaż kotłów na paliwo stałe w 5 klasie według kryteriów zawartych w normie PN EN 303-5:2012.

Dotacji będą podlegać urządzenia grzewcze, fabrycznie nowe, zakupione i zamontowane po dacie podpisania umowy o udzielenie dotacji. UWAGA! Dotacja nie będzie udzielana na urządzenia zakupione przed datą zaakceptowania wniosku, tzn. przed podpisaniem umowy.

Wnioski można składać w terminie od 4 maja lecz nie później niż do 30 września  na dziennik podawczy Urzędu Miasta Sokołów Podlaski, w formie tradycyjnej (w kancelarii ogólnej) lub za pośrednictwem skrzynki elektronicznej: [email protected].

Wnioski rozpatrywane będą do wyczerpania środków finansowych zabezpieczonych na ten cel
w danym roku budżetowym.

UWAGA!!! Decyduje kolejność wpływu do Urzędu Miasta Sokołów Podlaski.

Osoby zakwalifikowane do udzielenia dotacji zostaną powiadomione o terminie podpisania umowy. Po podpisaniu umowy, będą oni zobowiązani do wymiany kotła i rozliczenia wniosku w terminie do 30 października 2022r.

Jeżeli nieruchomość posiada kilku właścicieli, to pozostali składają oświadczenie współwłaściciela (druk do pobrania poniżej).

Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z UCHWAŁĄ NR XXI/137/2021 RADY MIEJSKIEJ W SOKOŁOWIE PODLASKIM z dnia 30 czerwca 2021 r. w sprawie zasad udzielania dotacji na realizację zadań z zakresu ochrony powietrza polegających  na wymianie i likwidacji starych, nieekologicznych źródeł ciepła na terenie Miasta Sokołów Podlaski  (do pobrania poniżej). Wzór wniosku można pobrać poniżej lub bezpośrednio w Urzędzie Miasta Sokołów Podlaski  ul. Wolności 21. Dodatkowe informacje na temat dotacji można uzyskać pod numerem 25 7817554.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Sokołów Podlaski
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    sokołowski

    Powiat sokołowski - powiat zlokalizowany we wschodnich rejonach województwa mazowieckiego z siedzibą w Sokołowie Podlaskim. Urbanizacja terenów sięga 35%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Sokołów Podlaski (gmina miejska), Kosów Lacki, Sokołów Podlaski (gmina wiejska), Sterdyń, Repki, Bielany, Jabłonna Lacka, Sabnie, Ceranów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Jest on słabo zaludniony i ma charakter przede wszystkim rolniczy.

    Niewiele tu wód, są za to liczne kompleksy leśne, a to oznacza długie spacery na zdrowym powietrzu i korzystanie z darów lasu np. grzybów, jagód i dzikiej zwierzyny. Są tu również tereny pod ochroną i stanowią one połowę powierzchni powiatu: rezerwat florystyczny „Bojarski Grąd”, rezerwat florystyczny „Biele”, rezerwat „Sterdyń”, rezerwat „Śnieżyczki”, rezerwat florystyczno-krajobrazowy „Skarpa Mołożewska” oraz rezerwat ornitologiczno-faunistyczny „Wydma Mołożewska”. Bujnie rozwinięta jest tu sztuka ludowa, m.in. tkactwo, haft, wikliniarstwo i rzeźbienie w drewnie. Taka pamiątka zrobi wrażenie.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola