Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jak wnioskować. Zasady dofinansowywania z programu Maluch+

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak wnioskować. Zasady dofinansowywania z programu Maluch+

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs ofert na finansowe wsparcie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach programu Maluch+ na przyszły rok. Informujemy o zasadach składania wniosków.

Program zakłada wsparcie żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów poprzez tworzenie nowych miejsc opieki i zapewnienie ich funkcjonowania. W jego ramach samorządy mogą otrzymać dofinansowanie do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania jest 450 mln zł (w rezerwie celowej - 250 mln zł, w planie finansowym Funduszu Pracy – 200 mln zł).

W 2018 r. program realizowany będzie w jednej edycji złożonej z czterech modułów. Gminy mogą starać się o dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa oraz o środki Funduszu Pracy w module pierwszym i drugim. 

Pierwszy moduł dotyczy tworzenia nowych miejsc opieki i zapewnienia ich funkcjonowania. W ramach modułu 1a dofinansowywane będą zadania na terenie tych gmin, gdzie nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce. Zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20 proc. dzieci rocznych i dwuletnich. Wnioskowana wysokość dotacji nie może przekroczyć 3 mln zł. 

Z kolei moduł 1b odnosi się do dofinansowania samorządów, gdzie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce lub nie funkcjonują instytucje opieki, ale zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla więcej niż 20 proc. dzieci rocznych i dwuletnich bądź wnioskowana wysokość dotacji będzie przekraczać 3 mln zł. 

W obu przypadkach termin składania ofert mija 24 listopada 2017 r.

Natomiast drugi moduł, skierowany również do gmin, zakłada zapewnienie funkcjonowania miejsc w instytucjach opieki utworzonych już przez gminy przy udziale środków z programu Maluch+. W tym przypadku JST mają czas na składanie dokumentów do 17 listopada 2017 r.

Zarówno moduł pierwszy jaki i drugi przewiduje wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.

Samorządy, które chcą ubiegać się o dofinansowanie muszą wypełnić odpowiedni formularz oferty.

Dokument w formie papierowej należy złożyć osobiście lub wysłać pocztą z dopiskiem na kopercie „Oferta na konkurs MALUCH+ 2018” do właściwego urzędu wojewódzkiego, ze względu na położenie gminy, na terenie której prowadzona jest lub będzie instytucja opieki .

Natomiast JST, które zdecydują się na zgłoszenie oferty w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP powinny przesłać wniosek na konto urzędu wojewódzkiego, wpisując w temacie np. dla modułu 1a: „Oferta MALUCH+ 2018 – moduł 1a – nazwa_jst_której_dotyczy_oferta”.

Wyniki konkursu z podziałem na beneficjentów zostaną podane na stronie internetowej ministerstwa rodziny do 31 stycznia 2018 r.

Maluch+ 2018 to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. 

MRPiPS, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP, Autor zdjęć: MRPiPS
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sokołowski

  Powiat sokołowski - powiat zlokalizowany we wschodnich rejonach województwa mazowieckiego z siedzibą w Sokołowie Podlaskim. Urbanizacja terenów sięga 35%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Sokołów Podlaski (gmina miejska), Kosów Lacki, Sokołów Podlaski (gmina wiejska), Sterdyń, Repki, Bielany, Jabłonna Lacka, Sabnie, Ceranów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Jest on słabo zaludniony i ma charakter przede wszystkim rolniczy.

  Niewiele tu wód, są za to liczne kompleksy leśne, a to oznacza długie spacery na zdrowym powietrzu i korzystanie z darów lasu np. grzybów, jagód i dzikiej zwierzyny. Są tu również tereny pod ochroną i stanowią one połowę powierzchni powiatu: rezerwat florystyczny „Bojarski Grąd”, rezerwat florystyczny „Biele”, rezerwat „Sterdyń”, rezerwat „Śnieżyczki”, rezerwat florystyczno-krajobrazowy „Skarpa Mołożewska” oraz rezerwat ornitologiczno-faunistyczny „Wydma Mołożewska”. Bujnie rozwinięta jest tu sztuka ludowa, m.in. tkactwo, haft, wikliniarstwo i rzeźbienie w drewnie. Taka pamiątka zrobi wrażenie.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola