Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

POLICYJNY EMERYT I POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMALI SPRAWCĘ ROZBOJU

Data publikacji: 2017-08-25, Data modyfikacji: 2017-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Postawa świadków rozboju pozwoliła zatrzymać sprawcę przestępstwa. Policjant po służbie i policyjny emeryt podczas prywatnego spotkania na Osiedlu Generałów w Olsztynie zauważyli jak kilkaset metrów od nich kobieta szarpie się z mężczyzną i wzywa pomocy. Napadnięta kobieta została przewrócona, a sprawca ze skradzioną torebką zaczął uciekać.

Na szczęście w pobliżu byli policjant i jego były kolega po fachu. Funkcjonariusze wykorzystując nabyte podczas wieloletnich policyjnych szkoleń umiejętności, podjęli pościg za sprawcą. Jako pierwszy do sprawcy rozboju dobiegł mł. asp. Krzysztof Kłos z Komisariatu Policji w Olsztynku, chwilę później dołączył do niego Zbigniew Satława - emerytowany policjant, który również służył z KP w Olsztynku. Mężczyźni obezwładnili napastnika i powiadomili oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki policji o zdarzeniu.

37-letni sprawca rozboju został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania z nim czynności, mężczyzna podawał fałszywe dane. Jak się później okazało, były to dane personalne mieszkańca Olsztyna, który 5 lat temu zgłosił zagubienie swojego dowodu osobistego.

Podczas analizowania historii mężczyzny, wyszło również na jaw, że 37-latek ma już na swoim koncie przestępstwa o podobnym charakterze, za które kilkukrotnie odbywał kary pozbawienia wolności. Ostatnia zakończyła się w kwietniu 2016 roku.

Sąd na wniosek policjantów zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz zgodnie z kodeksem karnym mężczyzna za przestępstwo rozboju może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

 

Sylwetki naszych bohaterów:

Mł. asp. Krzysztof Kłos, 11 lat służby m.in. w Sztabie Policji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Wydziale Interwencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, a ostatnio na stanowisku dowodzenia jako oficer dyżurny w Komisariacie Policji w Olsztynku. W czasie wolnym od służby gra w Rugby Team Olsztyn. W zeszłym roku odznaczony przez Komendanta Głównego Policji za to, że zauważył pożar w pobliżu jednostki i przy wykorzystaniu dwóch gaśnic nie dopuścił do rozprzestrzenienia się pożaru na pobliski budynek mieszkalny.

Emerytowany policjant to aspirant Zbigniew Satława. Na pierwszym miejscu w życiu stawia rodzinę, a jego zainteresowania to sport - bieganie długodystansowe oraz motocykle..

W ostatnich latach swojej służby pracował w Posterunku Policji w Stawigudzie jako policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem czyli dzielnicowy.

 

KWP w Olsztynie / kp, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sokołowski

  Powiat sokołowski - powiat zlokalizowany we wschodnich rejonach województwa mazowieckiego z siedzibą w Sokołowie Podlaskim. Urbanizacja terenów sięga 35%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Sokołów Podlaski (gmina miejska), Kosów Lacki, Sokołów Podlaski (gmina wiejska), Sterdyń, Repki, Bielany, Jabłonna Lacka, Sabnie, Ceranów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Jest on słabo zaludniony i ma charakter przede wszystkim rolniczy.

  Niewiele tu wód, są za to liczne kompleksy leśne, a to oznacza długie spacery na zdrowym powietrzu i korzystanie z darów lasu np. grzybów, jagód i dzikiej zwierzyny. Są tu również tereny pod ochroną i stanowią one połowę powierzchni powiatu: rezerwat florystyczny „Bojarski Grąd”, rezerwat florystyczny „Biele”, rezerwat „Sterdyń”, rezerwat „Śnieżyczki”, rezerwat florystyczno-krajobrazowy „Skarpa Mołożewska” oraz rezerwat ornitologiczno-faunistyczny „Wydma Mołożewska”. Bujnie rozwinięta jest tu sztuka ludowa, m.in. tkactwo, haft, wikliniarstwo i rzeźbienie w drewnie. Taka pamiątka zrobi wrażenie.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola