Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Sokołów Podlaski, Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

III. rocznica ogłoszenia św. Rocha patronem miasta

Data dodania: 2018-08-17
W czwartek, 16 sierpnia, w Parafii Niepokalanego Serca NMP została odprawiona msza święta w intencji mieszkańców miasta w związku z obchodzoną III. rocznicą ogłoszenia św. Rocha ... więcej »
 
 

Komunikat meteo

Data dodania: 2018-08-14
W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą wystąpić na terenie Gminy burze z gradem. więcej »
 
 

10. sierpnia Urząd Miasta czynny do 15-ej

Data dodania: 2018-08-10
Uprzejmie informujemy, że w dniu 10 sierpnia 2018 Urząd Miasta Sokołów Podlaski będzie czynny do godziny 15:00 (kasa do 14:00). więcej »
 
 

32. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Data dodania: 2018-08-10
 2 sierpnia, przez teren naszej parafii przeszła 32. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymali się na odpoczynek w Kosowie Lackim. Zakłady pracy i mieszka&... więcej »
 
 

Prace nad wieńcem dożynkowym zakończone

Data dodania: 2018-08-10
Twórcy wieńca to pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki, radni Miasta i Gminy, pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod pr... więcej »
 
 

9. sierpnia Urząd Miasta czynny do 15-ej

Data dodania: 2018-08-09
Uprzejmie informujemy, że w dniu 9 sierpnia 2018 Urząd Miasta Sokołów Podlaski będzie czynny do godziny 15:00 (kasa do 14:00). więcej »
 
 

19 sierpnia kolejna edycja "Letniego Koncertu Disco"

Data dodania: 2018-08-08
Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski oraz Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają na Letni Koncert Disco, który odbędzie się 19 sierpnia 2018r. na terenie Parku Przemysłowego w Sokoł... więcej »
 
 

III rocznica ogłoszenia św. Rocha patronem miasta

Data dodania: 2018-08-08
Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, a także delegacje organizacji, instytucji, szkół oraz firm 16 sierpnia, w III rocznicę ogłoszenia ... więcej »
 
 

Groźny pożar

Data dodania: 2018-08-08
W nocy 4 sierpnia o godz.23 służby ratownicze zostały powiadomione o dużympożarze w miejscowości Trzciniec Mały. Walkę z żywiołem rozpoczęła jednostka OSPTrzciniec Ma ... więcej »
 
 

Ambasada USA zainteresowana Sokołowem

Data dodania: 2018-08-06
Dwaj amerykańscy dyplomaci: radca ds. ekonomicznych Ambasady USA w Warszawie John Lowell Armstrong  i radca ds. prasy i kultury Frank J. Finver  w czwartek 2 sierpnia, wracając z obchodów rocznicy wybuch... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 180
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sokołowski

  Powiat sokołowski - powiat zlokalizowany we wschodnich rejonach województwa mazowieckiego z siedzibą w Sokołowie Podlaskim. Urbanizacja terenów sięga 35%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Sokołów Podlaski (gmina miejska), Kosów Lacki, Sokołów Podlaski (gmina wiejska), Sterdyń, Repki, Bielany, Jabłonna Lacka, Sabnie, Ceranów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Jest on słabo zaludniony i ma charakter przede wszystkim rolniczy.

  Niewiele tu wód, są za to liczne kompleksy leśne, a to oznacza długie spacery na zdrowym powietrzu i korzystanie z darów lasu np. grzybów, jagód i dzikiej zwierzyny. Są tu również tereny pod ochroną i stanowią one połowę powierzchni powiatu: rezerwat florystyczny „Bojarski Grąd”, rezerwat florystyczny „Biele”, rezerwat „Sterdyń”, rezerwat „Śnieżyczki”, rezerwat florystyczno-krajobrazowy „Skarpa Mołożewska” oraz rezerwat ornitologiczno-faunistyczny „Wydma Mołożewska”. Bujnie rozwinięta jest tu sztuka ludowa, m.in. tkactwo, haft, wikliniarstwo i rzeźbienie w drewnie. Taka pamiątka zrobi wrażenie.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola