Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

QQ Zbiór kukurydza na kiszonkę na Podlasiu 2018

 
Na Mazowszu i Podlasiu zbiór rozpoczęto w tym tygodniu. Przyczepy wypełnione po brzegi kukurydzą kursują w tą i z powrotem. A jak hodowcy oceniają plony? – Są takie miejsca, gdzie ziemia trochę lepiej trzymała wilgoć i kukurydza jest ładna, wysoka, kolby są duże, ale to są tylko małe skrawki, a wokół niskie, słabe rośliny, niektóre nawet nie wykształciły kolb. Lepiej mają ci rolnicy, którzy wcześniej posiali – tłumaczą hodowcy bydła. Pracownicy sieczkarni mają ręce pełne roboty, kilka ładnych hektarów w tej okolicy (Ciechanowiec, Sokołów Podlaski, Kosów Lacki, Jabłonna Lacka) skosili i mają porównanie plonów. Więcej na topagrar.pl/articles/aktualnosci-branzowe-bydlo/ruszyly-zbiory-kukurydzy-na-kiszonke-w-tym-tygodniu-pelna-para/ Muzyka: Filatov & Karas "Time won't wait for us" Licencja zoomcityreg.pl

 


top agrar Polska
 
Data pliku video: 2018-08-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sokołowski

  Powiat sokołowski - powiat zlokalizowany we wschodnich rejonach województwa mazowieckiego z siedzibą w Sokołowie Podlaskim. Urbanizacja terenów sięga 35%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Sokołów Podlaski (gmina miejska), Kosów Lacki, Sokołów Podlaski (gmina wiejska), Sterdyń, Repki, Bielany, Jabłonna Lacka, Sabnie, Ceranów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Jest on słabo zaludniony i ma charakter przede wszystkim rolniczy.

  Niewiele tu wód, są za to liczne kompleksy leśne, a to oznacza długie spacery na zdrowym powietrzu i korzystanie z darów lasu np. grzybów, jagód i dzikiej zwierzyny. Są tu również tereny pod ochroną i stanowią one połowę powierzchni powiatu: rezerwat florystyczny „Bojarski Grąd”, rezerwat florystyczny „Biele”, rezerwat „Sterdyń”, rezerwat „Śnieżyczki”, rezerwat florystyczno-krajobrazowy „Skarpa Mołożewska” oraz rezerwat ornitologiczno-faunistyczny „Wydma Mołożewska”. Bujnie rozwinięta jest tu sztuka ludowa, m.in. tkactwo, haft, wikliniarstwo i rzeźbienie w drewnie. Taka pamiątka zrobi wrażenie.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola